Litvínovští junioři stojí po 19ti letech, kdy se dokázali probojovat do finále extraligy juniorů, na prahu velkého úspěchu. Ve čtvrtfinále si tým Radka Mrázka dokázal v pětizápasové sérii poradit s velmi kvalitním týmem třineckých ocelářů v poměru 3:2 na zápasy, v semifinále si pak v sérii hrané na dva vítězné zápasy poradil, v poměru 2:1 na zápasy, s plzeňskými mladíky a probojoval a se tak do finále.

V neděli od 12:30 tak prvním zápasem, na ledě lépe umístěného týmu po základní části, startuje finálová série, která je navíc okořeněná tím, že se proti litvínovským mladíkům postaví dlouholetý regionální rival a vítěz základní části Noen extraligy juniorů Chomutov, litvínovští skončili po základní části na 3. místě.

Vyzýváme tímto všechny příznivce litvínovského hokeje, pojeďme v co největším počtu podpořit litvínovské naděje a pokusme se připravit jim společně co možná nejlepší prostředí. Naše mladé naděje si naši podporu zaslouží a jsou opět po delší době krok od dalšího historického úspěchu. Nenechte si tuto příležitost ujít a buďte u toho !

 


 

Jako pozvánku před sérií přikládáme rozhovor s trenérem juniorů Radkem Mrázkem.

Postup do finále? To je splněný sen!

 

RadekMrzek
Jak hodnotíte semifinálovou sérii s Plzní?

Bylo to vyhecované, Plzeň u nás první zápas nehrála úplně v optimální formě. My jsme zase nezvládli zápas v Plzni, kdy bylo od začátku všechno špatně a teprve dnes jsme odehráli zápas, tak jak má v playoff vypadat. Dnes jsem vyhráli naprosto zaslouženě. 

 
Co očekáváte od série s Chomutovem?
S Chomutovem to bude těžké, oni mají mužstvo poskládané z celé republiky, takže tam je to hodně výběrové. Dokázali jsme je v sezóně dvakrát porazit, ale je to finále, tam už se může stát cokoliv. Bylo by to nádherné dojít až na vrchol, ale už tento úspěch, kterého jsme dosáhli někdo zhodnotí až za pár týdnů, co tihle kluci dokázali. Už jsem to říkal jednou, před sezónou nikdo z nás takto daleko nepomýšlel. Hráči hlavně svými výkony a prací v sezóně si postup absolutně zasloužili.
 
 
Kdyby vám někdo před rozhodujícím semifinále řekl, že ho vyhrajete 8:2, jaká by byla vaše reakce?
(smích)... Samozřejmě 8:2 je nádherný výsledek, ale nemůžeme ho nějak přeceňovat, protože nás čeká finále.  V závěru to byla už z naší strany nechci říct exhibice, ale už jsme Plzeň zlomili a dohráli jsme utkání v poklidu. Ať to dopadlo jak to dopadlo jsme ve finále a budeme se snažit dotáhnout ještě ten poslední krok.
 
Bude pro vás těžké udržet hráče nohama na zemi po takovém výsledku?
Myslím si, že nemusíme kluky držet nohama na zemi, ale jde jen o to hráče přesvědčit, že je nutné dodržovat to o čem se bavíme a to čím jsme se dostali tam kde jsme. Kluci po většinu sezóny poslouchali, plnili si co měli a výborně pracovali. Ať už to byly pauzy, kde trénovali, dostávali do těla nebo v sezóně, kde po většinu celé části dodržovali naše taktické pokyny. Připravovali jsme je důkladně po celou dobu a doufali jsme, že sezóna bude co možná nejdelší. Samozřejmě nikdo z nás nečekal, že dojdeme takhle daleko.
 
Ondřej Vlk

 


Redakce RoT

rozhovor převzat z webu mladez.hokej-litvinov.cz