O BOBování již bylo napsáno asi opravdu vše. Nemusíme se tedy znovu zmiňovat, o jakou akci jde, a co je jejím účelem. Tento závěrečný článek by vás měl spíše seznámit se samotným předáním vydraženého dresu Jiřího Šlégra a samotným BOBováním za účasti našeho fanklubu Ropáci on Tour z.s.

V letošním roce se dražil v charitativní aukci dres Jiřího Šlégra, ve kterém hrál v sezóně 2013 / 2014. Bylo zřejmé, že loňský husarský kousek s dresem Martina Ručinského (vydražen za 62.200,- Kč pozn. autora), se nepodaří, ale i tak se dražba za 9.959,- Kč dá považovat za úspěšnou. Vítězem této aukce se stal pan Jíří Demiš z Plzně, který si pro něj přijel osobně do Litvínova. Společně jsme se setkali před ZS Ivana Hlinky a čekali než dorazí Jiří Šlégr. Měl jsem příležitost poslechnout si velmi zajímavý příběh a mohu vám říci, že pan Demiš ví o zákeřných chorobách své. Samotné předání proběhlo přímo z rukou Jiřího Šlégra, který při přebírání finanční hotovosti celou částku zdvojnásobil a přidal dalších 10.000,- Kč. Gumo, díky !!! Poté již proběhl přátelský hovor ve VIPce a prohlídka litvínovské kabiny. Po zhruba hodině přátelského setkání jsme měli pro malého Adámka částku 20.000,- Kč. Tu jsme se jako fanklub rozhodli navýšit o symbolických 2.014,- Kč a od dalších několika lidí dorazilo na účet ještě 1.800,- Kč.

Na samotné BOBování jsme tedy jeli se šekem, na který jsme měli napsat částku 23.814,- Kč, ale nestalo se tak. Při příjezdu generálního manažera klubu HC VERVA Litvínov Ing. Roberta Kysely byla tato suma navýšena o dalších deset tisíc a my měli tu čest předat otci malého Adámka Matušky na pódiu 33.814,- Kč. Celkově se na BOBování vybralo přes 116.000,- Kč, které Adámkovi pomohou zejména s úhradou lázeňských pobytů. Celý festival se nesl ve velmi pohodovém duchu a musím vyzdvihnout jeden moment, kdy malý Ondra Krejča z Litvínova, pro kterého se bobovalo vloni, přišel k Robertu Kyselovi a bez ostychu mu usedl na klín. Zhruba deset minut probírali na co, kdo umí hrát, jak to šlo té Vervě, a slíbili si, že se Ondra musí osobně seznámit s Martinem Ručinským.

BOBování je akcí, která má jednoznačně smysl a na pódiu jsem před zaplněným sálem slíbil, že se zase za rok sejdeme a připravíme pro další potřebné děcko nějakou akci, která přinese finanční pomoc. Jsme Ropáci, fandíme litvínovskému hokeji, ale jsme zejména lidé - lidskost by měla býti na žebříčku hodnot na tom nejvyšším místě.

 

Fotogalerie

   


Pro RoT napsal Ptakulin